Tajpej, Tajwan, 6 lutego, 2018 – QNAP® Systems, Inc. opublikował opracowanie white paper “Virtualization Station”, napisane z uwzględnieniem potrzeb dostawcy usług chcącego dowiedzieć się więcej o tym, czym jest wirtualizacja i dogłębnie poznać możliwości aplikacji QNAP Virtualization Station. Dokument zawiera również ocenę wydajności maszyn wirtualnych, co może pomóc użytkownikowi w wybraniu odpowiedniego do jego potrzeb urządzenia QNAP NAS i poznanie różnych scenariuszy konfiguracji i wdrożeń tych urządzeń.
Używając rozwiązań P2V (Physical to Virtual), organizacje mogą skonwertować istniejące już komputery PC i serwery do postaci wirtualnych maszyn – pozwala to na ograniczenie wydatków na zakup i zarządzanie sprzętem, a także na uproszczone całej firmowej infrastruktury. Virtualization Station sprawia, że QNAP NAS staje się czymś więcej niż rozwiązanie storage – może hostować wiele wirtualnych maszyn i być wykorzystywany do wirtualizowania serwerów i aplikacji. To, w połączeniu z wieloma zaawansowanymi funkcjami (jak np. Network & Virtual Switch czy physical device passthrough – np. USB oraz GPU), sprawia, że QNAP NAS oferuje wysoką wydajność oraz ogromny potencjał storage użytkownikom z różnych branż i organizacji. Dzięki Virtualization Station mogą się oni cieszyć praktycznie nieograniczonym potencjałem wirtualizacji.
„To opracowanie white paper jest świetnym źródłem informacji dla organizacji, chcących lepiej zrozumieć jak dobrze dopasowanym do wirtualizacji rozwiązaniem jest nowoczesny QNAP NAS, łączący w jednym urządzeniu przestrzeń dyskową, dużą moc obliczeniową, wirtualizację oraz dodatkowe usługi. Rzeczywiste wyniki wydajności maszyn wirtualnych na różnych modelach NAS dostarczają użytkownikowi przydatną wiedzę, dzięki której może on wybrać urządzenie idealnie pasujące do jego potrzeb” – komentuje Alfred Li, Product Manager z QNAP.
W opracowaniu znaleźć można wyniki testów wydajności maszyn wirtualnych na sześciu różnych modelach QNAP NAS – od urządzeń średniej klasy do wysoko wydajnych rozwiązań dla biznesu. Dokument stanowi więc cenne źródło wiedzy dla organizacji poszukujących niezawodnego rozwiązania do przechowywania danych i uruchamiania zwirtualizowanych aplikacji. W kryteriach testowych uwzględniono m.in. wydajność procesora, pamięci, dysku oraz połączenia sieciowego, a także liczbę maszyn wirtualnych, które można jednocześnie uruchomić. Oto podstawowe wnioski, które znalazły się w white paper:
- Maszyna wirtualna wykorzystuje wirtualne (logiczne) rdzenie fizycznego procesora (który obsługuje dwa logiczne rdzenie, jeśli aktywna jest wielowątkowość). Jeśli więc istnieje potrzeba uruchamiania na jednym NAS-ie wielu maszyn wirtualnych, dobrym wyjściem będzie wybranie urządzenia wyposażonego w wielordzeniowy CPU oraz dużo pamięci.
- W przypadku wielowątkowości skonfigurowanie dodatkowych wirtualnych rdzeni wcale nie koniecznie przekłada się na lepszą ogólną wydajność – zależy ona bowiem od tego, czy dane aplikacje zostały zaprojektowane z myślą o obsłudze wielowątkowości
- W przypadku aplikacji zaprojektowanych z myślą o pracy w jednym wątku, ważniejsze będzie tak, jakim zegarem taktowany jest procesor – a nie to, ile ma rdzeni.
- Jeśli kluczowa jest wydajność, a nie liczba jednocześnie uruchomionych maszyn wirtualnych, lepszym rozwiązaniem będzie procesor o wyższym taktowaniu.
- Ustawienia pamięci cache dysku mają bezpośredni wpływ na wydajność odczytu i zapisu danych w wirtualnej maszynie. Aby ją zwiększyć, użytkownicy powinni rozważyć zainstalowanie dysków SSD lub skonfigurować funkcję SSD caching.
- Karty graficzne mogą zwiększyć ogólną wydajność maszyn wirtualnych – dzięki funkcji GPU. Jeśli karta wymaga dodatkowego zasilania, niezbędny będzie NAS wyposażony w zasilacz o mocy 450W (lub wyższej).
White paper “Virtualization Station” dostępny jest na stronie: https://view.publitas.com/qnap-1/qnap_vm_white-paper_en/
Więcej informacji o QNAP Virtualization Station znaleźć można na stronie: https://www.qnap.com/solution/virtualization-station-3/pl-pl/