ASUSTOR prezentuje pełną gamę rozwiązań pamięci masowej zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i biznesowych, wyróżniającą się doskonałą relacją ceny do wydajności. Nowa wersja systemu operacyjnego ADM 2.2 oferuje pełne wsparcie dla Windows ACL, integrację z takimi usługami cloud storage, jak Google Drive oraz HiDrive, mechanizm wyszukiwania SearchlightTM, dwukierunkowy backup i tryb “mission mode”, rewolucyjną technologię MyArchive, innowacyjne funkcje ASUSTOR Portal, Mail Server, Photo Gallery, Surveillance Center, Takeasy, wtyczkę Download Helper do przeglądarki internetowej, a także mobilne aplikacje AiMusic, AiWatch oraz AiPhoto. Stoisko firmy ASUSTOR (numer D23) mieści się w Hali 17. CeBIT potrwa od 10 do 14 marca 2014 r.

ASUSTOR Inc., jeden z czołowych i najbardziej innowacyjnych dostawców sieciowych rozwiązań do przechowywania danych, prezentuje na targach CeBIT 2014 gamę funkcjonalnych serwerów NAS – dedykowane dla użytkowników domowych i małych firm modele z dwurdzeniowym procesorem Intel® Atom™na dwa, trzy oraz sześć dysków. Premierę mają dwa nowe serwery z serii 7 − przeznaczone do montażu w szafach rack modele AS7009R (na 9 dysków) oraz AS7012R (na 12 dysków). Seria 7 dedykowana jest dla wymagających firm i będzie oferowana w dwóch różnych, wydajnych konfiguracjach sprzętowych (procesor Intel Haswell Xeon/4GB wbudowanej pamięci oraz procesor Core i /2GB wbudowanej pamięci). W urządzeniach serii 7 pamięć ECC można powiększyć do 32 GB, a sprzęt wyposażony jest w cztery szybkie porty Ethernet, dwa złącza PCIe, dwa porty eSATA i cztery gniazda HighSpeed USB 3.0. Serwery współpracują także z kartami 10GbE, dając firmom elastyczną możliwość zwiększenia przepustowości i wydajności podczas obsługi dużych zbiorów danych.

Podczas targów CeBIT, ASUSTOR zademonstruje także nowe funkcje systemu ADM w wersji 2.2, w tym możliwości Eksploratora Plików, technologię MyArchive, kompleksową obsługę Windows ACL, ustawienia atrybutów folderów współdzielonych i wsparcie dla urządzeń Bluetooth. Dodatkowo, prezentowane będą takie aplikacje, jak Takeasy, VPN Server, Mail Server, Photo Gallery oraz ASUSTOR Portal, współpraca serwerów z HiDrive i Google Drive, a także działanie nowych funkcji w systemie monitoringu Surveillance Center oraz najnowsze aplikacje mobilne (AiMusic, AiWatch, AiPhoto), jak i wtyczka Download Helper do przeglądarki internetowej.

Dodatkowe informacje na temat funkcji prezentowanych przez firmę ASUSTOR podczas targów CeBIT 2014:

ASUSTOR Portal 
Po podłączeniu serwera NAS do monitora HD lub telewizora za pośrednictwem przewodu HDMI, uzyskuje się dostęp do ekranu ASUSTOR Portal, za pośrednictwem którego można uruchomić odtwarzacze multimedialne Boxee1 oraz XBMC, skorzystać z przeglądarki Google Chrome i stron www, obserwować obraz z kamer zarządzanych przez aplikację Surveillance Center, a także uzyskiwać dostęp do aplikacji zarządzających przechowywaniem danych na serwerze. Wśród nowych funkcji ASUSTOR Portal znajduje się konfigurowalna aplikacja startowa, wygaszacz ekranu, możliwość wyboru rozdzielczości (m.in. 720P/1080i/1080P), skróty do ulubionych witryn internetowych oraz definiowana przez użytkownika tapeta pulpitu. Możliwy jest także bezpośredni dostęp do panelu sterowania zasilaniem, za pośrednictwem którego można wyłączyć serwer NAS lub uruchomić tryb hibernacji. ASUSTOR udostępnia także szereg możliwości sterowania aplikacją ASUSTOR Portal, w tym aplikację mobilną AiRemote (systemy iOS oraz Android), klawiaturę i myszkę USB/Bluetooth oraz pilota ASUSTOR Remote.

ADM 2.2 
ADM 2.2 zwiększa szybkość działania całego interfejsu użytkownika i zawiera wszystkie funkcje, które oferuje wersja 2.1, w tym SearchlightTM, czyli ultra-szybką funkcję wyszukiwania plików, folderów i aplikacji przechowywanych na serwerze NAS, a także elastyczny, dwukierunkowy moduł tworzenia kopii zapasowych z trybem „mission mode”, gwarantujący poprawną realizację wszystkich zadań backupu. Do dyspozycji użytkowników jest także aplikacja Dr ASUSTOR, sprawdzająca kondycję systemu, oraz Centrum Aplikacji z programami zwiększającymi funkcjonalność serwera NAS (ponad 120 unikatowych aplikacji). Dodatkowo, ADM 2.2 oferuje zwiększoną funkcjonalność i nowe aplikacje, w tym:

Eksplorator plików: udostępniono możliwość bezpośredniego tworzenia folderów współdzielonych i konfigurowania praw dostępu z poziomu Eksploratora plików. Wybrać można tryb podglądu z dużymi, średnimi lub małymi miniaturami, dostępna jest także struktura katalogów i dostęp do plików przechowywanych na komputerze lokalnym. Operacje wykonywane w Eksploratorze plików wspiera intuicyjny mechanizm „przeciągnij i upuść”, a status transferu podczas kopiowania lub przenoszenia plików prezentowany jest w monitorze zadań.

Access Control List (ACL): wsparcie otrzymały mechanizmy Windows ACL oraz Linux ACL – do szybkiej konfiguracji praw dostępu użytkowników i grup do folderów współdzielonych na serwerze ASUSTOR, administratorzy mogą teraz wykorzystywać procedury znane z obsługi systemu Windows. Te same ustawienia mogą być także stosowne do Samby, Eksploratora plików, AFP, NFS oraz WebDAV, gwarantując firmom zarówno elastyczność, jak i bezpieczeństwo w zakresie dostępu do danych.

MyArchive: dostępne wyłącznie w serwerach ASUSTOR rozwiązanie, które pozwala użytkownikom korzystać z tradycyjnych dysków twardych, jak z wymiennych archiwów danych. Jeżeli potrzebne są pliki umieszczone na wybranym i przechowywanym poza serwerem nośniku, wystarczy umieścić go w serwerze, a później – przykładowo − zamienić na inny dysk, na którym przechowywane są kolejne dane. MyArchive korzysta z mechanizmu „plug and play”, umożliwia bezproblemowy dostęp do archiwalnych danych oraz pozwala na łatwą wymianę dużych zbiorów pomiędzy użytkownikami. Rozszerza tym samym pojęcie transferu danych i przekłada się na praktycznie nieskończoną możliwość zwiększania pojemności serwera NAS. Sprzyja także oszczędności energii – dyski, na których przechowywane są archiwa oraz rzadziej wykorzystywane zbiory, nie muszą stale pracować i zużywać energii.

Mail Server: nowa aplikacja Mail Server umożliwia wysyłanie i odbieranie poczty elektronicznej z poziomu serwera NAS. Wspiera protokoły SMTP, POP3 oraz IMAP. Użytkownicy mogą zarządzać wszystkimi kontami e-mail, wykonywać kopię zapasową i przywracanie. Mail Server wyposażony jest także w system antywirusowy oraz filtry spamu.

Photo Gallery: udostępniane w sieci galerie z możliwością współdzielenia fotografii w mediach społecznościowych, z możliwością dodawania komentarzy, obrotu zdjęć podczas przeglądania, tryb pokazu slajdów i konfigurowalne przez administratora prawa dostępu. Photo Gallery może współpracować z mobilną aplikacją AiPhoto, zapewniającą zdalny dostęp i współdzielenie zdjęć przechowywanych na serwerze NAS, a także synchronizację fotografii pomiędzy urządzeniem mobilnym a serwerem NAS, co zabezpiecza urządzenie przenośne przed szybkim zapełnieniem dostępnego miejsca na dane.

Takeasy: aplikacja umożliwiająca wygodne pobieranie filmów i playlist z takich serwerów online, jak YouTube, Vimeo, YouKu i innych. Użytkownik ma możliwość wyboru formatu i jakości pobieranego pliku wideo. Może także odtwarzać pobrane filmy bezpośrednio z poziomu systemu ADM.

Serwer VPN: aplikacja Serwer VPN jest zgodna z powszechnie wykorzystywanymi protokołami PPTP oraz OpenVPN. Umożliwia szybkie zestawienie bezpiecznego połączenia i zdalny dostęp do danych na serwerze NAS. Serwer VPN daje użytkownikom wgląd w istniejące połączenia, możliwość rozłączenia podejrzanych połączeń, a także udostępnia kompleksowy dziennik zdarzeń.

Wsparcie backupu w chmurze: nowe, zintegrowane wsparcie takich serwisów, jak HiDrive oraz Google Drive zapewnia elastyczne możliwości i rozszerza możliwości serwerów NAS ASUSTOR w zakresie przechowywania danych w chmurze oraz opcje backupu.

Surveillance Center: zaktualizowana aplikacja do monitoringu wideo współpracuje teraz z przeglądarkami internetowymi w systemie Mac OS X i obsługuje mechanizm IVA (Intelligent Video Analytics / Inteligentna Analiza Wideo), oferując zarazem − po zakupie licencji − wsparcie dla dodatkowych kanałów/kamer2. Użytkownicy mogą korzystać ze strumieniowania RTSP z dodatkowym wsparciem trybu Generic RTSP, który udostępnia teraz podstawowe funkcje przeglądania i nagrywania. Oprócz dostępu do obrazu z kamer poprzez sieć, przeglądarkę internetową lub telewizor HD, można od też korzystać z mobilnej aplikacji AiWatch (na systemy iOS oraz Android) i prowadzić nadzór poprzez urządzenie przenośne. Dodana została również funkcja „camera patrol”3, która umożliwia kamerom monitoring kluczowych obszarów i pozwala definiować ścieżki patrolowe, gwarantujące jeszcze bardziej efektywny i elastyczny nadzór.

Program antywirusowy: dedykowana aplikacja firmy ASUSTOR zabezpiecza serwer NAS, konta użytkowników i podłączone urządzenia zewnętrzne przed zagrożeniem ze strony wirusów. Skutecznie chroni najważniejsze dane przechowywane na urządzeniu i uniemożliwia rozprzestrzenianie się zagrożeń na inne zbiory. Korzysta z mechanizmu automatycznej aktualizacji bazy wirusów i kwarantanny zainfekowanych plików.

Aplikacje mobilne: na targach CeBIT ASUSTOR prezentuje trzy nowe aplikacje mobilne, zwiększające wygodę korzystania i obsługi serwera NAS. AiMusic umożliwia streaming plików muzycznych z aplikacji SoundsGood. AiPhoto służy do synchronizacji i obsługi fotografii z aplikacji Photo Gallery. AiWatch to aplikacja dedykowana do współpracy z Surveillance Center.

Download Helper (Pomocnik pobierania): dodatek do przeglądarek Google Chrome i FireFox, integrujący z nimi aplikacje Download Center oraz Takeasy. Wtyczka Download Helper umożliwia pobieranie przez serwer NAS plików i strumieniowanych mediów oglądanych na ekranie komputera. Pomocnik pobierania udostępnia przejrzysty interfejs do zarządzania i umożliwia realizację podstawowych operacji związanych z pobieraniem plików.

Zapraszamy do odwiedzin oraz bezpośredniego zapoznania się z naszymi innowacyjnymi rozwiązaniami i najnowszymi technologiami związanych z serwerami NAS.

ASUSTOR na targach CeBIT 2014:
Data:
10 marca (poniedziałek) – 14 marca 2014 r. (piątek)

Godzina:
od 9.00 do 18.00

Stoisko:
Hala 17, D23
Hanower, Niemcy

Uwagi:
1. Wsparcie Boxee zapewniają tylko urządzenia serii 6.
2. Seria 6 może obsługiwać maksymalnie 12 kamer, natomiast urządzenia serii 2 i 3 – maksymalnie 8 kamer.
3. Wsparcie kamer z funkcjami PT/PTZ

Informacje o ASUSTOR
Założona w 2011 roku firma ASUSTOR, spółka zależna od ASUSTeK Computer Inc., należy do grona czołowych innowatorów i dostawców rozwiązań z zakresu chmury prywatnej (NAS − network attached storage). ASUSTOR dąży do zaoferowania użytkownikom wyjątkowo bogatych możliwości oraz kompleksowych rozwiązań pamięci masowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *