Prywatna Chmura staje się pożądana przez firmy

Wielu menedżerów IT codziennie staje przed problemem związanym z wykorzystaniem pasma, obciążeniem serwera, czy ilością wykorzystanej przestrzeni na serwerze. Powoduje to, że coraz więcej firm decyduje się na wdrożenie prywatnej chmury, która rozwiązuje te problemy.

Rosnącą liczbą wykorzystywanych urządzeń użytkowników końcowych tj. tablety, smartfony, oznacza zwiększony ruch, więcej danych do przetwarzanie przez serwery i więcej danych do przechowywania.

Bazując na aktualnej ilości urządzeń prywatnych, firmy decydują się na wdrożenie własnej prywatnej chmury, większość z nich poczyniła już pierwsze kroki w tym kierunku.

Większa liczba urządzeń wykorzystuje więcej aplikacji i generuje więcej nagrań wideo.   Ostatni raport Google i badania rynku przeprowadzone przez Ipsos O (Nowości – Uwagi) mówią, że 48 procent użytkowników smartfonów ogląda wideo na swoich urządzeniach.

“Skutek jest taki, że ilość urządzeń mobilnych będzie rosła, a użytkownicy tych urządzeń będą przesyłać coraz więcej danych,” tak mówi raport. “Serwery będą bardziej wydajne, dzięki czemu będzie można uruchomić na nich więcej aplikacji, większa wydajność ułatwi także przetwarzanie dużej ilości danych i przechowywanie większej ilości danych na podłączonych do serwerów macierzy.”

Oprogramowanie do zarządzania chmurą tj. CTERA Portal znacznie ułatwia nadzór nad tym, co dzieje się na serwerach w centrum danych, w prosty sposób można zarządzać dostępną przestrzenią na przechowywanie danych, jak również możesz kontrolować wykorzystanie dostępnego pasma.  “W chmurze zasoby są przyznawane dynamicznie do aplikacji, do tego przechowywane dane są bardziej chronione. Scentralizowane monitorowanie i zarządzanie chmurą to idea, którą obecnie wdrażają firmy tj. VMware, Microsoft, HP, Dell i CTERA.”

Rząd Indyjski poinformował, że wdroży prywatne chmury „pay-as-you-go”, podczas gdy reszta świata IT spiera się, czy korzyści wynikające z chmury są warte ryzyka.

Podsumowując, czy tego chcemy czy nie nadszedł czas na prywatne chmury, coraz więcej firmy poszukuje tego rozwiązania, jest to idealny moment dla firm typu ISP, aby przekształcić się w CSP – Cloud Service Provider.

Grzegorz Bielawski

Syn, mąż i ojciec dwójki dzieci. Zawsze mówi co myśli i później często żałuje. Posiada kota i rybki, ale woli psy. Obecnie pracownik firmy QNAP, za kołnierz nigdy nie wylewa :). Lubi polemizować, ale tylko na argumenty.

Recent Posts

QNAP ogłasza długoterminowe wsparcie dla systemów operacyjnych QTS 5.2 i QuTS hero h5.2

Tajpej, Tajwan, listopada 14, 2024 – QNAP® Systems, Inc. potwierdził dziś swoje zaangażowanie w niezawodność produktów…

1 tydzień ago

QNAP wprowadza QVR Recording Vault Beta, darmowe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych nagrań z monitoringu

Tajpej, Tajwan, września 30, 2024 – QNAP® Systems, Inc., wiodący innowator w dziedzinie rozwiązań obliczeniowych, sieciowych…

2 miesiące ago

QNAP prezentuje funkcję kopii zapasowej „Airgap+”

Tajpej, Tajwan, września 23, 2024 – QNAP® Systems, Inc., wiodący dostawca rozwiązań obliczeniowych, sieciowych i pamięci…

2 miesiące ago

QNAP oficjalnie prezentuje QTS 5.2 z Centrum Zabezpieczeń do monitorowania w czasie rzeczywistym aktywności na plikach

Tajwan, Tajpej, sierpnia 20, 2024 - Firma QNAP® Systems, Inc. (QNAP) oficjalnie ogłosiła dziś wydanie systemu operacyjnego…

3 miesiące ago

QNAP QuTS hero h5.2 w wersji oficjalnej zwiększa wydajność, efektywność i bezpieczeństwo

Tajpej, Tajwan, sierpnia 19, 2024 - Firma QNAP® Systems, Inc. (QNAP) ogłosiła dzisiaj oficjalną premierę QuTS…

3 miesiące ago

QNAP przedstawia QSW-M3224-24T – 24-portowy zarządzany przełącznik 10GbE L3 Lite, zapewniający wysoką dostępność

Tajwan, Tajpej, sierpnia 1, 2024 - QNAP® Systems, Inc., wiodący innowator rozwiązań informatycznych, sieciowych i pamięci…

4 miesiące ago