W dotychczasowych artykułach poświęconym testom rozwiązań skupialiśmy się na dyskach wewnętrznych – dyskach HDD, SSD, m.2 NVMe PCIe oraz U.2 NVMe PCIe. Tym razem czas na coś innego, a mianowicie na dysk zewnętrzny. Wielokrotnie pojawia się potrzeba skorzystania z dysku zewnętrznego – czy to na potrzeby przechowywania danych z laptopa (wszak większość nowych laptopów wyposażona jest w raczej małe dyski) czy na potrzeby backupów – wykonywanych z komputerów czy NASów. I właśnie dlatego przetestujemy, jak szybki jest dysk zewnętrzny Kingston XS2000. Ponieważ ten ten będzie się różnił to testowania dysków wewnętrznych, postanowiliśmy przygotować nowy zestaw benchmarków, które pokażą nam działanie tego dysku w różnych zastosowaniach. Zanim jednak przejdziemy do samych testów, przyjrzyjmy się samemu dyskowi, jego deklarowanym prędkościom i ogólnej specyfikacji.
Dysk XS2000 to szybki i kompaktowy dysk zewnętrzny oferujący prędkości zapisu i odczytu do 2000 MB/s. Do wyboru mamy trzy pojemności (500GB, 1TB, 2TB), które przy łączu USB 3.2 Gen 2×2 pozwalają na wygodną pracę nawet z materiałem 8K. Dzięki złączu USB-C możemy z niego korzystać na komputerach ale też urządzeniach mobilnych. Ciekawostką jest gumowa obudowa dołączona w zestawie, która dodatkowo chroni dysk przed uszkodzeniem, szczególnie podczas pracy w terenie.
Specyfikacja:
Interfejs | USB 3.2 Gen 2×2 |
Prędkość | 2,000MB/s odczyt, 2,000MB/s zapis |
Pojemność | 500GB, 1TB, 2TB |
Wymiary | 69.54 x 32.58 x 13.5mm |
Waga | 28.9g |
Materiał | Metal + plastik |
Temperatury pracy | 0°C~40°C |
Temperatury przechowywania | -20°C~85°C |
Gwarancja | Ograniczona 5-letnia gwarancja i darmowe wsparcie techniczne |
Obsługiwane systemy | Windows® 10, 8.1, Mac OS (v.10.14.x +), Linux (v. 2.6.x +), Chrome OS™ |
W zestawie z dyskiem znajdziemy przewód USB-C – USB-C oraz gumową obudowę ochronną.
Urządzenie przetestujemy na kilka sposobów. Sprawdzimy, jak sobie poradzi w pracy z urządzeniami firmy Apple – Mac mini M1, MacBook Pro 13″, iPad Pro M1. Sprawdzimy też, jak tak mały dysk poradzi sobie jako backup naszych danych z QNAP NAS. Ponieważ od pewnego czasu dostępne są urządzenia wyposażone z takie porty, skonfigurujemy backup z urządzenia QNAP TVS-472XT na dysk Kingston XS2000 i sprawdzimy, jak szybko będzie się on wykonywał przy założeniu, że dane będą szyfrowane i deduplikowane. Ostatnim testem będzie podłączenie dysku do MacBooka, na którym uruchomimy maszynę wirtualną i sprawdzimy, jak zwirtualizowany system będzie działał na takim dysku.
Do testów wykorzystamy następujące środowisko:
Test 1. – połączenie USB-C z komputerem Apple Mac mini M1 (2021)
Test 2. – połączenie USB-C z komputerem Apple MacBook Pro 13″ (2019)
Test 3. – połączenie USB-C z tabletem Apple iPad Pro M1 (2021)
Test 4. – połączenie USB-C z komputerem z Windows Server 2022
Test 5. – połączenie USB-C z NAS QNAP TS-873AeU
Testy dysku Kingston XS2000 zaczniemy od podłączenia go do komputera Apple Mac mini M1 (2021), który korzysta z nowego procesora Apple Silicon. Charakteryzuje się on wysoką wydajnością, w tym graficzną, dlatego jest chętnie wybierany przez grafików i vieografów do edycji materiałów graficznych i video. Ponieważ urządzenie ma ograniczoną wielkość wbudowanych dysków, szybki dysk zewnętrzny może być bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem. Dlatego pierwsze testy wykonamy głównie pod kątem wykorzystania takiego dysku na cele prac graficznych.
Pierwszym testem, któremu poddajemy dysk Kingston XS2000 jest AJA System Test, który wykonuje procesy zapisu i odczytu danych określoną wielkością pliku. Test przeprowadziliśmy wykorzystując pliki różnej wielkości: 256MB, 512MB, 1GB, 4GB, 16GB i 64GB. Test polega na zapisaniu a następnie odczytaniu wygenerowanego pliku video o określonej rozdzielczości.
W przypadku testy AJA System Test, osiągnięcia dysku były bardzo zbliżone do siebie niezależnie od wielkości pliku testowego. W przypadku odczytu udało nam się uzyskać prędkość na poziomie średnio 834,5 MB/s a zapis 628,3 MB/s. Są to bardzo wysokie wartości biorąc pod uwagę fakt, że mówimy o małym dysku zewnętrznym, niewymagającym dodatkowego zasilania. Zobaczmy jednak, jakie wyniki uda się uzyskać w kolejnych testach.
Blackmagic Disk Speed Test jest aplikacją, która została stworzona do testowania wydajności dysków twardych pod kątem ich wykorzystania w środowiskach montażu i obróbki video. Dlatego też aplikacja wykonuje szereg testów zapisu i odczytu plików różnej rozdzielczości korzystających z różnych kodeków video. I tak mamy testy wykonany dla rozdzielczości od NTCS/PAL do 2160p60 w kodekach ProRes 422 HQ, Cinema DNG RAW, 10 Bit YUV 4:2:2. W przypadku testowanych dysków Kingston XS2000 podłączonych do komputera Apple Mac mini z procesorem M1 uzyskaliśmy odczyt na poziomie 844 MB/s i zapis 725,3 MB/s.
Kolejny wykonany test po podłączeniu dysku Kingston XS2000 to test dd, a więc blokowego kopiowania plików. Test wykonaliśmy kopiując dane z komputera (/dev/zero) do pliku testowego na dysku zewnętrznym. Dodatkowo podczas testu aplikacja mierzyła czas potrzebny na wykonanie wskazanej kopii.
Kopiowanie pojedynczego pliku o wielkości 1024 MB zajęło 1,18 sekundy, a transfer wyniósł 866,90 MB/s
Następnie skopiowaliśmy plik o wielkości 10240 MB, co zajęło 84 sekundy z prędkością 122 MB/s
A ostatni plik miał wielkość 102400 MB, kopiowanie trwało 445,85 sekundy z prędkością 229,67 MB/s.
Przejdźmy teraz do testu zapisu i odczytu przy użyciu aplikacji AnamorphousDiskMark. Jest to aplikacja będąca alternatywnym narzędziem do CristalDiskMark, jednak została stworzona z myślą o systemach Apple. W aplikacji przeprowadziliśmy kolejne cztery testy dla różnej wielkości pliku – 16MiB, 1GiB, 16GiB, 64GiB. Każdy test został wykonany mierząc zapis i odczyt pojedynczego pliku. Co ważne, test przeprowadziliśmy w dwóch różnych opcjach – przy kolejne o długości 8 oraz 1. Poniżej prezentujemy zestawienie wszystkich wyników:
Jak widać średnio dane były odczytywane s prędkością niecałych 700MB/s, natomiast zapisywane ze średnią prędkością ok. 630MB/s.
Wyniki są niższe niż w przypadku pozostałych testów, jednak w tym przypadku istotna była możliwość ustawienia głębokości kolejki oraz fakt, że aplikacja wykonywała testy typowo pod kątem testowania dysków SSD.
Kopiowanie plików to prawdopodobnie najczęściej wykonywana czynność w przypadku używania dysków zewnętrznych. Dlatego też ostatnim testem, któremu poddajemy dysk Kingston XC2000 jest właśnie proces kopiowania plików z dysku zewnętrznego na dysk komputera Mac Mini M1. Do tego procesu wykorzystujemy narzędzie systemowe cp dostępne w terminalu, które dodatkowo wyświetla informacje o czasie kopiowania i obciążeniu CPU dzięki dodatkowej komendzie time. W ten sposób możemy zaobserwować, że testowy plik o wielkości 10GB został skopiowany w ciągu odpowiednio: 25,64s, 17,56s, 17,23s. Daje nam to średnią na poziomie 20,14s. A więc prędkość wynosi ok. 508,44 MB/s, co jest trochę niższą wartością, niż te uzyskane wcześniej przez benchmarki. Jednak tutaj musimy również wziąć pod uwagę, że proces wykonywany jest w dosyć charakterystyczny sposób, poprzez konsolę. Przejdźmy teraz do drugiego środowiska testowego, a mianowicie do komputera Apple MacBook Pro 13″ z roku 2019, a więc korzystającego z procesora Intel Core i5 i 16GB RAM.
Drugi zestaw testów wykonamy podłączając dysk również do komputera marki Apple, a tym razem korzystającego z bardziej „klasycznego” procesora marki Intel, a więc Intel Core i5. Biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie testy opierają się na procesie kopiowania pliku, procesor również ma znaczenie, w tym chipsety wykorzystywane z danym CPU. Dlatego test wykonujemy na dwóch urządzeniach korzystających z tego samego systemu operacyjnego oraz posiadających porty Thunderbolt 3/USB-C.
Podobnie jak wcześniej, tym razem też zaczynamy od AJA System Test. I tutaj pierwsze zaskoczenie, ponieważ widzimy znacznie wyższe prędkości niż w przypadku Mac mini z procesorem M1.
Dla porównania zobaczmy zestawienie zapisu i odczytu dla obu testowanych komputerów, do których podłączony był ten sam dysk Kingston XS2000:
Jak widać w tabelce oraz na wykresach, odczyt jest średnio o ok 100MB/s wyższy a zapis zauważalnie, bo już niemal 200 MB/s wyższy. Pokazuje tam to, że w przypadku komputera z procesorem Intel Core i5 dysk Kingston XS2000 jest w stanie zaoferować nam wyższą wydajność niż w przypadku wykorzystania z komputerem Mac mini z procesorem M1.
Sprawdźmy jednak, czy taka różnica widoczna jest tylko w przypadku AJA System Test, czy kolejne benchmarki również wykażą lepsze zachowanie komputera z procesorem Intel.
Podobnie jak w przypadku testu z komputerem Apple Mac mini M1, również w przypadku komputera Apple MacBook Pro 13″ (z procesorem Intel i5) wykonaliśmy test przy użyciu Blackmagic Disk Speed Test. W tym przypadku uzyskane wartości są zauważalnie wyższe, gdyż odczyt to ok. 942MB/s a zapis 883 MB/s. A więc mamy o ok. 100MB/s wyższe wartości, co w przypadku kopiowania dużych plików będzie już zauważalne. Biorąc pod uwagę wyniki uzyskane zarówno w tym teście jak i teście powyższym, czyli AJA System Test, możemy już śmiało zakładać, że również pozostałe testy wykażą wyższe wyniki.
Dlatego przechodzimy do DD, którym tworzymy pliki o wielkości 1GB, 10GB i 100GB na dysku Kingston. Proces polega na przepisaniu zer z urządzenia /dev/zero do pliku test.file na dysku zewnętrznym.
Wyniki prędkości prezentują się następująco:
1024 MB – 1,12 sekundy, 911,55 MB/s
10240 MB – 11,375 sekundy, 900,14 MB/s
102400 MB – 239,05 sekundy, 428,37 sekundy
Porównując te wyniki do komputera Mac mini z procesorem ARM M1, uzyskane wartości są znacząco wyższe. Jest to kolejne potwierdzenie faktu, że w przypadku komputera z procesorem x86, dysk USB-C zachowuje się lepiej i jesteśmy w stanie wykorzystać jego możliwości podczas przenoszenia czy kopiowania znacznych ilości danych.
Testy przy użyciu tej aplikacji wykonujemy w dokładnie taki sam sposób jak w części pierwszej, czyli po podłączeniu dysku Kingston XS2000 do Mac mini, a więc osiem testów – cztery wielkości pliku w dwóch różnych głębokościach kolejki (1 i 8).
Wyniki widoczne w tabelce pokazują wyniki zbliżone do uzyskanych wcześniej w innych testach. Ale jednocześnie widzimy, że dysk XS2000 znowu szybciej działa w połączeniu z komputerem z procesorem Intel x86 w porównaniu do komputera z procesorem ARM. W przypadku AnamorphousDiskMark uzyskaliśmy średni odczyt na poziomie 886,18 MB/s i zapis średnio 650,20 MB/s.
Zobaczmy teraz, jak wyglądają wyniki ostatnich przeprowadzanych testów na komputerach z macOS, a dokładniej wyniki kopiowania plików. Podobnie jak w przypadku Mac mini, tutaj również wykonaliśmy proces potrójnego odczytu, czyli kopiowania pliku o wielkości 10GB z dysku zewnętrznego Kingston XS2000 na wbudowany dysk SSD w komputerze.
Kolejne zadania zostały ukończone w odpowiednio 20,75s, 26,55s i 14,55s. Daje nam to średni czas 20,62s i prędkość odczytu na poziomie 496MB/s. I tutaj drobne zaskoczenie, ponieważ po raz pierwszy mamy do czynienia z sytuacją, gdzie odczyt na komputerze z procesorem Intel jest wolniejszy niż w przypadku komputera z procesorem Apple Silicon.
Ponieważ mamy do czynienia z dyskiem USB-C, postanowiliśmy przetestować jego możliwości również z tabletem iPad Pro, który fabrycznie wyposażony jest w taki port, a system iPadOS ma wbudowaną obsługę dysków zewnętrznych. Warto tutaj podkreślić, że decyzja Apple o zmianie portów z Lightning na USB-C w tabletach znacząco ułatwiło korzystanie z dysków zewnętrznych i otworzyło ogromne, nowe możliwości dla użytkowników. Tak więc zobaczmy, jak testowany dysk Kingston XS2000 zachowa się w takim zastosowaniu.
Test, któremu poddamy nasz testowany dysk będzie polegał na kopiowaniu plików z dysku zewnętrznego do pamięci wbudowanej w iPad. Do tego celu wykorzystamy zestaw testowych plików:
Wyniki prezentują się następująco:
Kopiowanie zdjęć RAW: 3,49s
Kopiowanie maszyny wirtualnej: 8,57s
Obsługa dysków USB i port USB-C pozwalają nam również wykorzystać iPada do zabezpieczania zdjęć podczas podróży. Korzystając z czytnika kart USB oraz dysku Kingston XS2000 możemy bez problemu kopiować zdjęcia i materiały video z karty pamięci na dysk zewnętrzny. W naszym przypadku skorzystaliśmy z adaptera Unitek XXX z portami USB-C oraz USB-A, czytnika kart Ugreen (czytnik z portem USB-C) oraz testowanego dysku zewnętrznego. Po podłączeniu całości możliwe było kopiowanie plików z karty SD na dysk XS2000 poprzez aplikację Pliki będącą natywnym managerem plików w systemach iOS i iPadOS. Takie rozwiązanie może być wyjątkowo wygodne dla wszystkich podróżujących, którzy nie chcą zabierać ze sobą komputera – wystarczy tablet i pojemny dysk, jakim jest Kingston XS2000.
Do tej pory wszystkie testy dysku Kingston XS2000 oparte były o systemy firmy Apple. Dlatego tym razem przejdziemy do rozwiązań Microsoft. Na potrzeby tej części testów skorzystamy z naszego serwera wykorzystywanego w innych testach – urządzenia QNAP NAS z zainstalowanym systemem Windows Server 2022 na dysku SSD WD Blue 500GB. Wybraliśmy ten konkretny model, ponieważ jest on standardowo wyposażony w dwa porty USB-C. Testy przeprowadziliśmy przy użyciu trzech aplikacji, które znane są już naszym czytelnikom z testów innych dysków publikowanych na stronach naszego portalu – CristalDiskMark, AJA System Test, ATTO Disk Benchmark. Zobaczmy, jak testowany dysk zachował się w takiej konfiguracji.
Pierwszym testem będzie CristalDiskMark, którym przeprowadzimy test w trzech opcjach:
Pierwszy z testów pozwolił nam uzyskać wyniki zbliżone do tych uzyskanych na komputerze Apple MacBook Pro z procesorem intel i5. W przypadku tej maszyny mamy również procesor i5, jednak mocniejszą wersję o wyższym taktowaniu i większej liczbie rdzeni (4 vs. 2). Dla pojedynczego pliku 16MiB odczyt to 1031,28 MB/s a zapis 887,67 MB/s. W tym teście głębokość kolejki jest podobna jak w AnamorphousDiskMark i wynosi 8.
Kolejny test to większy plik testowy, bo już 64GiB, ale wciąż testujemy plikiem pojedynczym. Tutaj wynik jest już wyższy o kilka MB/s, ponieważ odczyt to 1046,05 MB/s a zapis 849,25 MB/s.
Ostatni test obejmuje 8 plików o wielkości 64GiB. I tutaj wyniki były bardzo zbliżone, bo wynosiły w odczycie 1046,28 MB/s i zapisie 850,09 MB/s. Pokazuje nam to, że mierzona wydajność jest utrzymywana nawet przy większej liczbie jednocześnie zapisywanych i odczytywanych plików.
Kolejny test zachowuje taką samo specyfikę bez względu na komputer, do którego podłączony jest testowany dysk Kingston XS2000, ponieważ AJA System Test jest aplikacją dostępną zarówno dla systemu MacOS jak i Windows i oferuje ten sam zakres testów. Dlatego jak poprzednio, tutaj też wykonujemy szereg testów zapisując i odczytując pliki od 256MB do 64GB. W tym przypadku wyniki są znacząco wyższe niż we wszystkich poprzednich, ponieważ widzimy wartości przekraczające 1500 MB/s.
Aby jednak mieć pełne spojrzenie na test AJA System Test, zrobiliśmy zestawienie obejmujące zapis i odczyt plików w testach wykonanych na wszystkich systemach:
Jak widać, dopiero w tym zestawieniu widzimy różnicę w szybkościach osiąganych przez testowany dysk Kingston XS2000. Tutaj zdecydowanie wygrywa maszyna z najmocniejszym procesorem, czterordzeniowym Intel i5
ATTO Disk Benchmark wykonuje szereg testów zapisu i odczytu I/O różnej wielkości od 512B do 64MB przy pliku wielkości 32GB.
Jak widać prędkość odczytu oscylowała w większości przypadków w okolicach 1000 MB/s a zapis wahał się, jednak dochodził do 811 MB/s.
Aplikacja wykonuje jednocześnie test wydajności IOPS zarówno odczytu jak i zapisu, dzięki czemu możemy zobaczyć, że największa liczba IOPS odczytu to 49 tysięcy IOPS a zapis pawie 43 000 IOPS.
Ostatni test obejmuje podłączenie dyski Kingston XS2000 do QNAP NAS, aby zobaczyć jak szybko NAS będzie w stanie zapisywać i odczytywać dane z testowanego dysku. Dlaczego taki test? Dyski zewnętrzne są wciąż najtańszą opcją zabezpieczenia danych z NAS. Można oczywiście zadać sobie pytanie, po co wykonywać taki proces? Przecież to NAS zwykle jest już tym miejscem przechowywania kopii i backupów. Musimy założyć, że NAS też może ulec awarii – takie urządzenie to wciąż tylko elektronika i (zazwyczaj) mechaniczne dyski. Każdy z tych elementów może ulec awarii. A to z kolei może już oznaczać utratę danych i wymierne straty finansowe. Dlatego też każdy posiadacz urządzenia NAS powinien założyć, że do takiego nieplanowanego zdarzenia może
W tym teście wykonaliśmy kopiowanie plików z QNAP na dysk zewnętrzny. Dlaczego taki kierunek? Ponieważ interesuje nas, jak dysk Kingston XS2000 zachowa się w sytuacji, gdy będziemy go wykorzystywać do wykonywania backupu danych, które zostały wcześniej zapisane na NAS. System QNAP, czyli QTS posiada aplikację Hybrid Backup Sync, która pozwala na skonfigurowanie wykonywania okresowych kopii bezpieczeństwa wybranych katalogów i zapisywanie ich w różnych lokalizacjach – w tym na dyskach zewnętrznych. W tym przypadku wykonaliśmy kopię trzech pliki i różnej wielkości: 1GB, 10GB i 100GB. Każdy proces kopiowania wykonaliśmy trzykrotnie, aby uśrednić wyniki.
Pierwszy test, kopiowanie pliku o wielkości 1GB trwało średnio 6,62 sekundy.
Kolej na plik 10GB, którego kopiowanie trwało średnio 46,27 sekundy
Został nam plik 100GB, którego kopiowanie trwało średnio 10 minut i 12 sekund.
Dyski Kingston XS2000 to bardzo ciekawe rozwiązanie dla każdego, kto często podróżuje i potrzebuje dużej przestrzeni dyskowej. XS2000 to bardzo solidna konstrukcja, a dzięki swoim rozmiarom i dołączonej gumowej obudowie niestraszne mu podróżowanie w plecaku, torbie czy nawet kieszeni – nie tylko nie będzie przeszkadzał, ale będzie też bezpieczny – również w sytuacji, gdy przypadkowo nam z kieszeni wypadnie. Testowany dysk oferuje pojemność 1TB, co sprawia, że każdy użytkownik w miarę nowego komputera czy tabletu znajdzie w nim kompana. Standardem jest, że nowe komputery wyposażone są w raczej małe dyski SSD – np. 256GB. O ile do pracy biurowej w zupełności to wystarczy, o tyle praca z grafiką, video czy zdjęciami wymaga większej dostępnej przestrzeni. Oczywiście możemy korzystać z klasycznych dysków zewnętrznych, jednak posiadając komputer wyposażony w port USB-C lub Thunderbolt 3 warto rozważyć szybsze dyski, które przyspieszą naszą pracę. Dlatego właśnie Kingston XS2000 będzie idealnym wyborem, jeśli pracujemy z takimi danymi posiadając komputer z relatywnie małym dyskiem. Oczywiście małe, niemal miniaturowe wymiary dysku powodują, że nie będzie on wymagał dużej przestrzeni podczas transportu. To samo dotyczy wagi – zwykła ładowarka komputera czy tabletu jest znacznie cięższa niż ten właśnie dysk.
Dysk Kingston XS2000 poddaliśmy szeregowi testów w różnych środowiskach – podłączaliśmy go do komputerów z systemem macOS – Mac mini z procesorem M1, MacBook Pro 13″ z procesorem i5 czy maszyny z systemem Windows Server 2022 korzystającej z CPU Intel i5, ale też dysku używaliśmy w połączeniu z tabletem Apple iPad Pro M1 czy NAS’em QNAP tS-873AeU. W zależności od środowiska pracy, dysk w benchmarkach wykazał różne prędkości odczytu i zapisu. Jednak należy tutaj podkreślić, że sam dysk daje nam ogromne możliwości – według producenta zapis i odczyt możliwy do uzyskania oscyluje w okolicach 2000 MB/s. Nam się nie udało uzyskać aż takiego wyniku, jednakże było to raczej spowodowane testowymi komputerami a nie możliwościami samego dysku, ponieważ w przypadku podłączenia go do Windows Server 2022 uruchomionego na maszynie z Intel Core i5 (4 rdzenie i 8 GB RAM) zmierzone prędkości przekraczały 1500 MB/s. Dlatego też warto pamiętać o tym fakcie kupując dysk – jeśli po podłączeniu go do komputera nie uzyskasz reklamowanych prędkości – niekoniecznie będzie to wina samego dysku.
Testy dysku XS2000 nie ograniczyły się do samych benchmarków. Przez kilka tygodni korzystaliśmy z tego dysku w codziennej pracy. Zapisywaliśmy na niego zdjęcia z aparatu (kopiując je przy pomocy iPada), a następnie obrabialiśmy je korzystając z aplikacji Adobe Lightroom na iPadzie. Zapisywaliśmy materiały z kamer, na których później pracowaliśmy – zarówno podłączając dysk do maca mini i pracując nad edycją w Davinci Resolve jak i na iPadzie w Luma Fusion. Dysk był w tym czasie nieodłącznym kompanem w podróżach. Przejechał z nami kilka tysięcy kilometrów i umożliwiał nam wygodną pracę. Nigdy nas nie zawiódł i nie mieliśmy problemów z wydajnością.
Z czystym sumieniem możemy polecić dysk Kingston XS2000!
Testy zostały przeprowadzony w sposób niezależny. Firma Kingston nie płaciła za wykonanie testów jedynie dostarczyła dysk który został w naszym laboratorium. Wszystkie wyniki zostały uzyskane z założeniem określonej w treści metodyki badań w hermetycznym środowisku, dlatego mogą się nieznacznie różnić od wyników uzyskiwanych w innej konfiguracji sprzętowo-programowej. Spostrzeżenia własne autorów. Wszystkie materiały należą do autorów testu, chyba, że zaznaczono inaczej.
Tajpej, Tajwan, lipca 30, 2024 - QNAP® Systems, Inc., wiodący innowator rozwiązań informatycznych, sieciowych i pamięci…
Zapraszamy do zestawienia nowości backup i storage z ostatniego tygodnia. https://blocksandfiles.com/2024/07/25/ai-server-hbm-demand-sends-revenues-soaring-at-sk-hynix/ Rosnące zapotrzebowanie na serwery…
Zapraszamy do zestawienia nowości backup i storage z ostatniego tygodnia. https://community.hpe.com/t5/around-the-storage-block/hpe-advances-sustainability-with-hpe-greenlake-for-file-storage/ba-p/7220505 HPE wprowadza rozwiązanie HPE…
Zapraszamy do zestawienia nowości backup i storage z ostatniego tygodnia. https://blocksandfiles.com/2024/07/10/spectra-logic-and-cohesity-in-pair-up-to-manage-archived-data/ Spectra Logic i Cohesity…
Zapraszamy do zestawienia nowości backup i storage z ostatniego tygodnia. https://blocksandfiles.com/2024/07/01/odaseva-raises-54m/ Odaseva zebrała 54 miliony…
Zapraszamy do zestawienia nowości backup i storage z ostatniego tygodnia. https://community.hpe.com/t5/around-the-storage-block/efficient-data-analytics-using-sas-9-4-and-hpe-greenlake-for/ba-p/7217958 HPE GreenLake for Data…